close
تبلیغات در اینترنت
پاسخ به شبهات
تبلیغات
آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 345 admin
0 216 admin
0 206 admin
0 247 seyyed315
0 195 admin
0 180 admin
0 195 admin
0 199 admin
0 183 admin
0 190 admin
اشکال وارده به طول عمر حضرت مهدی (عج)...
دسته بندی : پاسخ به شبهات ,
  • بازدید : (181)

مخالفین شیعه اعتراض می کنند که طبق اعتقاد این طایفه،امام غایب باید تا کنون بیش از دوازده قرن عمر کرده باشد در صورتی که هرگز انسان عمر به این درازی نمیکند؟

 

پاسخ :    بنای اعتراض به استبعاد است و البته عمر به این درازی و بیشتر از این قابل استبعاد می باشد ولی کسی که به اخباری که در خصوص امام غایب از پیغمبر اکرم(ص) و سائر ائمه (ع) وارد شده مراجعه نماید،خواهد دید نوع زندگی امام غایب را به طریق ((خرق عادت)) معرفی می کنند.

البته ((خرق عادت)) غیر از محال است و از راه علم هرگز نمی توان خرق عادت را نفی کرد.زیرا هرگز نمی توان اثبات کرد که اسباب و عواملی که در جهان کار میکنند تنها همانها هستند که ما آنها را دیده ایم و می شناسیم و دیگر اسبابی که ما از آنها خبر نداریم ، یا آثار و اعمال آنها را ندیده ایم یا نفهمیده ایم،وجود ندارد.از این روی ممکن است در فردی یا افرادی از بشر ، اسباب و عواملی به وجود آید که عمری بسیار طولانی ، هزار یا چندین هزار ساله برای ایشان تامین نماید و از اینجاست که جهان پزشکی تا کنون از پیدا کردن راهی برای عمرهای بسیار طولانی،نومید و مایوس نشده.

منبع : کتاب شیعه در اسلام/علامه طباطبایی/صفحه 324

 


برچسب ها : ,,,
پاسخ به شبهه ای در رابطه با امیرالمومنین
دسته بندی : پاسخ به شبهات ,
  • بازدید : (164)

چرا زمانی که علی(ع) به حکومت رسید ازدواج موقت را رواج نداد و حج تمتع را واجب نگرداند؟ 
پاسخ:
در مورد این اشکال سؤال کننده باید به این نکته توجه می کرد که ازدواج موقت به نص صریح قرآن و در زمان پیامبر اکرم(ص) و حتی خلیفه اول امری رایج و صحیح بود ولی در زمان خلیفه دوم (توسط شخص خلیفه) حرام اعلام شد! و این مطلب را خود خلیفه دوم چنین اعلام می کند: «مُتعَتانِ کانَتا عَلی عَهدِ رَسول الله صَلی الله عَلَیهِ وَ سَلم و أنا أنهی عَنهُما وَ أعاقب علیهما: متعة النساء و متعة الحج» (مفاتیح الغیب رازی، ج 5، ص 308) (دو متعه در زمان رسول خدا(ص) بود و من شما را از آن دو نهی می کنم و بر انجام آن عقوبت می کنم: متعه حج و متعه زنان) 
از این روایت معلوم می شود که این دو امر در زمان پیامبر اکرم(ص) و خلیفه اول رایج بوده و خلیفه دوم آنها را ممنوع کرده است. حال باید از اهل سنت پرسید که شما سنت رسول خدا(ص) را اجرا می کنید یا سنت خلیفه دوم را؟! اگر این امر اشتباه بوده پس چرا مخالفتی از خلیفه اول دیده نمی شود؟ 
پس می توان گفت نهی از این کار هم مخالفت با پیامبر(ص) و هم خلیفه اول بوده! نتیجه این که ازدواج موفت امری جایز و بدون اشکال بود و امیر المؤمنین علی(ع) هیچگاه با مجریان ازدواج موقت ذره ای مخالفت نکرد. در مورد حج تمتع که در سؤال ذکر شده باید گفت که سؤال کننده آن قدر بی اطلاع و کم سواد بوده که هنوز نمی داند حج تمتع مورد پذیرش هر دو مذهب شیعه و اهل سنت است و هر دو گروه آن را واجب می دانند!
به هر حال چیزی که سنت پیامبر(ص) بوده است و رواج داشته و عمر آن را نهی کرده است به عنوان سنت پیامبر(ص) در همه زمان ها رایج خواهد بود و لازم نیست کسی آن را مجدداً رایج نماید.


برچسب ها : ,,,,,
صحابی کیست ؟
دسته بندی : پاسخ به شبهات ,
  • بازدید : (248)

صحابی کیست ؟؟؟ / صراط

 

برای دیدن مطلب به ادامه ی مطلب بروید هم چنین می توانید از طریق لینک زیر فایل pdf این پست را نیز دانلود فرمایید. 

 

 

 


برچسب ها : ,,,,,
چراعلی به مخالفین نوشتن وصیت،توسط پیامبر اعتراض نکرد؟
دسته بندی : پاسخ به شبهات ,
  • بازدید : (125)

 

 

متن کامل سوال و پاسخ در ادامه ی مطلب 

 هم چنین می توانید برای دانلود فایل pdf قسمت نیز از لینک زیر اقدام فرمائید 


 


برچسب ها : ,,,,